Atrakcje turystyczne

Śladami filmów grozy: 5 destynacji, które musisz odwiedzić

Jeśli jesteś fanem horrorów i uwielbiasz dreszczyk emocji, te miejsca są dla Ciebie. Oto pięć lokacji, które zyskały sławę dzięki kultowym filmom grozy.

Dystrykt 12 z „Igrzysk Śmierci” (Hrabstwo Cleveland, Karolina Północna, USA) – Wizyta w nieistniejącym już „Dystrykcie 12” z „Igrzysk Śmierci” to jak podróż w czasie. Szereg opuszczonych budynków, które kiedyś służyły jako miejsce filmowania, nadal stoi, tworząc niesamowitą atmosferę.

 

Dom z „Psychozy” (Universal Studios, Hollywood, USA) – Na terenie Universal Studios w Hollywood znajduje się replika domu Batesów z „Psychozy”. Znajduje się tam również motyw znany z filmu – obrotowy prysznic.

 

 

Las z „Cichego Miejsca” (Nowy Jork, USA) – Chociaż akcja filmu rozgrywa się w niewyjaśnionym miejscu, większość scen z „Cichego Miejsca” nakręcono w Nowym Jorku. Możesz odwiedzić zielone przestrzenie, które tworzą niepokojące tło dla filmu.

Dom z „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” (Teksas, USA) – Dom użyty w filmie przekształcono w restaurację, gdzie można zjeść obiad w niewiarygodnie mrocznym miejscu.

„Lśnienie” (Timberline Lodge, Oregon, USA) – Chociaż wewnętrzne sceny z „Lśnienia” nakręcono w studiu w Wielkiej Brytanii, zewnętrzne ujęcia hotelu Overlook wykonano w Timberline Lodge w Oregonie.

Podróż śladami horrorów to unikalne doświadczenie, które łączy fascynację kinem z prawdziwą ekscytacją związaną z odkrywaniem nowych miejsc. Ale pamiętaj – choć te miejsca mogą wydawać się przerażające, to w rzeczywistości są to tylko miejsca filmowe. Nie ma powodów do obaw… chyba że słyszysz dziwne dźwięki w nocy!

Originally posted 2023-06-19 11:29:56.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *